Lipodem Danışma Hattı: +90 543 544 LIPO (5476)

Lipödem ve Lenfödem Tedavisi - Süpermikrocerrahi - Estetik Cerrahi hakkında öğrenmek istediğiniz her şey.

Burun Ucu Estetiği

Kimi hastalar burnumun genel yapısından memnunum ama ucu biraz daha kalkık ve biraz daha küçük olsun diye başvurular. Bu durumlarda Burun ucu estetiği yada tip plasti dediğimiz ameliyat gündeme gelir.

Burun kemik yapının normal olduğu yalnız burun ucundaki şekil bozukluklarını (asimetri, büyüklük, genişlik, düşüklük) düzeltmek için yapılan işlemler tip plastik ameliyatlarıdır.

Burada en önemli konu burun diğer yapılarının problemsiz olması gerekliliğidir. Burun sırtında hafif bir çıkıntı oluşu bile bazen sadece burun ucunun değiştirildiği durumlarda daha belirgin bir hal alabilir. Burun aksındaki ufak bir kayma tip plastik sonrası daha yamuk bir görüntü oluşturabilir. Bu nedenle bu ameliyatlar seçili hasta gruplarına uygulanabilen ameliyatlardır. Doktorunuzla yapacağınız görüşmede sonucu mutlaka detaylı konuşmak gerekir. Burun sirkti eğriliğimi de hafif törpüleyin dediğiniz durumlarda eğri kısım törpülendiğinde burun sırtında açılma meydana gelecekse mutlaka kemik yapıya da müdahale gerekecektir.

Sadece burun ucu estetiği işlemleri lokal anestezi altında bile yapılabilirler. Tampon yada alçı gerektirmezler. Kemiğe müdahale edilmediği için sislik ve morluk neredeyse oluşmaz ve toparlama süreci yaklaşık bir haftadır.