Lipodem Danışma Hattı: +90 543 544 LIPO (5476)

Lipödem ve Lenfödem Tedavisi - Süpermikrocerrahi - Estetik Cerrahi hakkında öğrenmek istediğiniz her şey.

Revizyon Burun Estetiği

Hem ulaşılabilirliğinin artması hem de tanıtımının çok oluşu nedeniyle burun estetiği ameliyatları sayısı artış gösterdi. Her ne kadar estetik olarak isimlendirilse de bu iş bir cerrahi prosedürdür. Yani kuaföre gidip saçınızı değiştirmek kadar basit bir işlem değildir.

Her cerrahi işlemin komplikasyon dediğimiz hem hekimin hem de hastanın istemediği bir takım sıkıntıları olabilmektedir. Burun ameliyatlarında komplikasyon görülme şanssızlığı %7-12 arasinda değişmektedir. Bu kimi zaman ufak tefek pürüzler olabileceği gibi kimi zaman rekonstrüksiyon gerektiren cerrahiler yapılabilecek boyutta olabilir. Komplikasyonların %80 i küçük işlemlerle düzeltilebilirken geri kalan kısmında daha farklı cerrahiler gerekebilir.

Estetik burun ameliyatı sonrası görülen minimal asimetriler, yamukluğun devam etmesi, burun ucunda düşüklük yada asri kalkma, burun sırtında fazlalık kalması yada burun sırtının aşırı çökmesi ve oluşabilecek nefes problemleri nedeniyle yaptığımız ameliyatlara revizyon rinoplasti yada sekonder rinoplasti ismini veriyoruz.

Burun ameliyatınızla ilgili sıkıntı çıkmayacağına dair hiç bir hekim size yüzde yüz garanti veremez ancak gerekli özeni göstereceğini size hissettirecek hekimi seçmenizde fayda vardır. Ameliyat öncesi komplikasyon riskini azaltmak için ilk görüşme ve muayene çok önemlidir. Beklentilerinizi çok iyi şekilde doktorunuza aktarmanız ve ameliyat sonucu ile bilgi almanız gerekir. Çoğu hekim hastasına daha önceki hasta fotoğraflarını gösterir eğer gördüğünüz sonuçlar sizin beklentilerinizi karşılamayacaksa doktorunuzu değiştirebilirsiniz.

Burun ameliyatı sonrası komplikasyon oluştuğu durumlarda genellikle düzeltici işlemler için 6 ay kimi zaman da 1 sene zaman geçmesi gerekmektedir. Doktorunuzla ilgili güven sorununuz yoksa ikinci ameliyata da birlikte ilerlemekte fayda vardır çünkü ameliyatınızı yapan doktor ne yaptığını en iyi bilen kişidir. Ancak güven sorununuz varsa değiştirmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Revizyon burun ameliyatları rekonstrüksiyon ameliyatlarıdır. Rekonsturiksyon konusunda deneyimli, burun estetik ve fonksiyonel yapıları ile bilgi ve tecrübesi olan bir Plastik, Rekonstriktif ve Estetik Cerrahi uzmanı seçmekte fayda vardır.