Lipodem Danışma Hattı: +90 543 544 LIPO (5476)

Lipödem ve Lenfödem Tedavisi - Süpermikrocerrahi - Estetik Cerrahi hakkında öğrenmek istediğiniz her şey.

Karın Germe Estetiği

Karın bölgesi cilt altı yağlanmanın arttığı Karin kaslarının gerginliğini kaybettiği çoğu zaman hamileliklerden dolay Karin kaslarında ayrılmanın olduğu ve deri elastikiyet özelliğinin kaybettiği durumlarda gündeme gelen bir ameliyattır.

Ciltte gevşeme sarkma ve kimi zaman çatlaklar görülebilir bu gibi bir karında cilt altı yağı liposuction yöntemi ile boşaltmak ciltte toparlama sağlamayacağı için tercih edilmez ve germe gerektirir.

Operasyon sırasında üç temel soruna da çözüm bulunmaktadır Karin kasları birbirine yaklaştırılır cilt altı fazla yağ uzaklaştırırlar ve sarkmış olan deri fazlası alınarak gerginlik sağlanır ve yeni oluşturulan göbek deliği ile karına estetik bir görünüm kazandırılır.

Aşırı kilolu hastalar için en iyi sonuçları elde etmek için diyet programları ile hedeflene kiloya ulaşmak ve daha sonrasında planlama yapmak en doğrusudur. Diyet programındayken yakın takipler ile operasyon zamanı belirlenebilir.

Karin bölgesini sadece göbek ve etrafı olarak değerlendirmek doğru değildir. En etkili sonuca ulaşabilmek için karın komşu estetik bölgelerini de ele almak gerekmektedir. Çoğunlukla bel bölgesindeki fazlalıklar da problemin bir parçasıdır ve güzel bir bel kıvrımı elde edebilmek için ameliyata bu bölgelere yapılacak liposuction eklenebilir. Diğer bölge pubis dediğimiz genital bölgenin üst kısmıdır (bikini bölgesi). Gerekli görüldüğü taktirde bu bölgedeki yağ fazlalıkları yada sarkmalara da müdahale etmek gerekmektedir.

Yakın komşulukta olmasa da basenler ve kalça kısmi da karınla birlikte vücut estetiğine etki etmektedir ve eğer ihtiyaç varsa basen bölgesine liposuction kalçaya yağ enjeksiyonu gibi ek uygulamalar da eklenebilir.