Lipodem Danışma Hattı: +90 543 544 LIPO (5476)

Lipödem ve Lenfödem Tedavisi - Süpermikrocerrahi - Estetik Cerrahi hakkında öğrenmek istediğiniz her şey.

Erkek Karın Estetiği

Hem kadınlarda hem de erkeklerde vücut estetiğinin en dikkat çekici ve estetik görünümü en çok etkileyen bölge karın bölgesidir. Kadınlarda gergin düz ve kasların hafif belli olduğu bel çukurunun belirginliği ve güzel görünen bir göbek deliği, erkeklerde düz ve baklava şeklinde kasların belirgin olduğu Adonis (V-cut) kasının göründüğü bir karın, estetik göründüğü kadar kişinin daha sportif daha dinamik ve çekici görünmesini sağlıyor.

Her iki cinste de ilerleyen yaş ile birlikte düzensiz beslenme egzersiz eksikliği nedeniyle ve özellikle kadınlarda doğumlar sonrası karın bölgesi estetik görünümü bozulabiliyor. Karın kaslarında gevşeme, yağlanmanın artışı bel bölgesinde aşk tutamaklarının oluşmasıyla kişiler bu görüntüyü kapamaya çalışacak kıyafetler seçerken yaz ayları çoğu zaman kabusa dönebiliyor.

Orta yaş sonrası kadınların en çok talep ettiği estetik girişimlerden biri olan karın estetiği teknolojik ilerlemeler ile erkek karın bölgesi kas gölgelerinin oluşturulabildiği Hi-defination VASER liposuction six-pack ameliyatları ile erkeklerinde ilgi odağı olmuş durumda.

Karin bölgesinde temel üç problemle karşılaşıyoruz :

Karin içi yağlanma.: beslenme alışkanlığının bozulması ve düzeni alkol kullanımı nedeniyle genelde göbek bölgesinin aşırı şişkin ve gergin olduğu bu durum çoğunlukla erkeklerde görülüyor. Cerrahi müdahalelerin yeterli kalmadığı bu sorunda çözüm için mutlaka diyet ve düzeni egzersiz on plana çıkıyor.

Karin kaslarında gevşeme: Çoğunlukla doğumlar sonrası karşılaşıyoruz. Karın kaslarında gebelik döneminde oluşan ayrılma spor ile oldukça zor toparlıyor ve cerrahi müdahale ihtiyacı ortaya çıkıyor.

Deri altı yağlanma ve deri kalitesinde bozulma: kadınlarda bel ve Karin üst kısmında erkeklerde ise göbek çevresi ve kemer alt kısımda yağlanma daha fazla olabiliyor. Gebelikler ve sık sık kilo alıp verme cilt elastikiyetini bozabiliyor çatlaklar ve sarkmalara yol açabiliyor.

Karın bölgesindeki görüntüyü bozan bu durumların farklılıkları nedeniyle çözüme gidilecek yöntemler de çeşitlilik gösteriyor. Bu nedenle mutlaka detaylı bir muayene sonrası kişiye özel çözümler tasarlamak gerekiyor.