Lipodem Danışma Hattı: +90 543 544 LIPO (5476)

Lipödem ve Lenfödem Tedavisi - Süpermikrocerrahi - Estetik Cerrahi hakkında öğrenmek istediğiniz her şey.

Lenfödem Tedavisi:

Lenfödem tedavisinde süpermikrocerrahi tekniğin kullanıldığı iki adet yöntem vardır; lenfatikovenöz anastomoz ve damarlı lenf nodu transferi. Lenfatikovenöz anastomoz, lenf damarlarının yanlarındaki bir toplardamara bağlanmasıyla (anastomoz) lenf sıvısının kan akımına karışmasını sağlayan bir by-pass işlemidir. Hastanın vücudunda lenf nodlarının yoğun bulunduğu başka bir bölgesinden (koltuk altı veya kasık bölgesi gibi) alınan sağlıklı birkaç adet lenf nodunun damarlarıyla birlikte lenfödemli bölgeye nakline ise damarlı lenf nodu transferi adı verilmektedir.

Yüz Felci Gibi Sinir Hasarlarının Tedavisi:

Süpermikrocerrahiden önce, yüz felci veya kol ve bacaklardaki sinir hasarlarına bağlı duyu eksikliklerinde ve hareket kayıplarında sinir onarımı için kendi damarları (beslenmesi) olmayan sinir parçaları kullanılırdı ve ancak kısmi bir iyileşme elde edilebilirdi. Süpermikrocerrahi teknikle hastanın sinir parçaları eksikliğin olduğu bölgeye damarlarıyla birlikte, beslenmesi bozulmadan nakledilebiliyor ve daha başarılı sonuçlar elde etmek mümkün hale geliyor.

Parmak Ucu Kopmalarının Onarımı:

Çok ince damarların onarımına imkan sağlayan süpermikrocerrahi teknikle daha önce yerine dikilemeyen parmak ucu kopmalarını onarmak daha kolay. Hatta ayak parmak ucu ve tırnak dokularının çok küçük parçalarını, ince damarlarıyla birlikte el parmaklarına naklederek parmak ucu ve tırnak eksikliklerini tedavi edebiliyoruz.

Estetik Süpermikrocerrahi:

Yüzdeki doku eksikliklerinin tedavisi ve meme büyütme için de süpermikrocerrahiyi kullanmak mümkün. Çünkü hastanın kendi yağ ve cilt dokusunu, ana damarlara zarar vermeden, bunların ince dallarını kullanarak yüze veya memeye nakledebiliyoruz.